Masa kwietniowa 27.04.2012

Relacje, foteczki, filmiki...

Masa kwietniowa 27.04.2012

Postprzez inleaguwithsatan » Pią, 27 Kwiecień 2012, 20:56

Krótko: frekwencja zaskoczyła chyba wszystkich :-)

Antypozdrowienia dla pana z "bardzo chorym dzieckiem", który koniecznie chciał przerwać kolumnę przy Biegańskiego i ruszył na stojącego niebieskiego, zatrzymałem się i przytrzymałem puszkarza. Prośba na przyszłość - jak widzicie, że coś się dzieje, to pomóżcie niebieskim.
Ostatnio edytowany przez inleaguwithsatan, Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:53, edytowano w sumie 1 raz
inleaguwithsatan

27 kwietnia 2012

Postprzez zatorek » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:06

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników.
Pokazaliśmy ile nas jest i naszą siłę.

Dziękuję także wszystkim uczestnikom, którzy nie stosowali się do poleceń niebieskich oraz osób, którzy im pomagali, wyzywali na nich oraz się rzucali. Pokazaliście swoje dno oraz troskę o swoje i innych bezpieczeństwo.

Dziękuje wszystkim, którzy nam spontanicznie pomagali oraz osobom, które nie odpowiedziały obojętnością o apel pomocy niebieskim.

Trasa, zachowanie uczestników, kierowców i pieszych - bardzo ciężkie. Zdarzyła mi się próba potrącenia, liczne wtargnięcia, szarpanie mnie przez kierowce ( pomógł mi policjant w cywilu, który jechał w autobusie ), zero reakcji na ,,lewa wolna", liczne wyzwiska ze strony uczestników - tak, to podziękowanie za dbanie Wasze bezpieczeństwo, dziękuję. Niebiescy oraz niebiescy w cywilu, osoby pomagające często jeżdżą na krawędzi ryzyka, są w pierwszej linii z pieszymi i kierowcami - uświadomcie to sobie, szanujcie to.

Zachęcam do bycia w niebieskich, im nas więcej, tym lepiej, a przede wszystkim bezpiecznie.
zatorek
Niebieska kamizelka

Re: Masa kwietniowa 27.04.2012

Postprzez Witu » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:07

Cóż, była to moja pierwsza Masa Krytyczna w życiu. I cóż Masa ludzi, robiła wrażenie. Miałem nadzieje zadebiutować w jakiejś bardziej kameralnej ale w zeszłym miesiącu nie dałem rady (byłem poza Łodzią) :/ Obawiałem się, że w bardzo liczebnej Masie nie będzie się najlepiej jechało i trochę moje obawy się potwierdziły. Kolumna bardzo się rwała, kierowcy co chwila dostawali białej gorączki i próbowali wciskać się w dziury, już nawet na Tuwima zaraz po starcie. Co chwila słyszałem jak ktoś z boków dzwonił na policję z komórek, generalnie masa wrogości... No ale i tego się trochę spodziewałem w piątek o 18 przed długim weekendem.
Także wrażenie umiarkowanie pozytywne. Sama idea fantastyczna. Szkoda trochę braku zdyscyplinowania wśród uczestników.
Natomiast bardzo spodobał mi się powrót z Masy Piotrkowską od Piłsudskiego do Parku za placem Niepodległości (bodaj Legionów), zwarty rządek kilku rowerzystów i rowerzystek, niezłe tempo, się płynęło nie jechało. Pozdrawiam! :)
Witu

Postprzez kratylos » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:18

a tak przejezdzalem akurat piotrkowska to do masy sie dolaczylem..
to byla najwieksza masa na jakiej bylem udzial (bywam 1-2 razy do roku na masach od jakiegos 2002 roku)
trasa ciekawa bo moja okolica gdzie mieszkam ;)
fajnie wygladala ilosc rowerow na masie
atmosfera dookola mnei w masie pozytywna ale na zewnatrz - piesi kierowcy duzo agresji i wrogosci
j

nie podoba mi sie ze nie starczylo dla mnei szprychowki
nic nie slyszalem co gada megafon na przodzie
dla czego stoimy itp
niebiescy juz po 20 minutach masy stracili panowanie nad sytuacja te ich zale do uczesnikow juz na radogoszczu byly bezsesnu ...
Awatar użytkownika
kratylos

Miejscowość: Julianow

Postprzez tomenaa » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:44

No to teraz ja :) Na początku do pierwszego stopu jechałem gdzieś tak po środku masy. Ogólnie jazda tam to była tragedia.... Co chwile hamowanie, przyśpieszanie i tak w kółko... Ale od stopu jechałem z przodu, po prostu super, cały czas jedno tempo bez zatrzymywania się co chwile itp. :) Również ciekawy był powrót do domu Piotrkowską z Placu Wolności, 10 minut i byłem pod katedrą :)
tomenaa

Postprzez ErrorPL » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:48

kratylos napisał(a):nie podoba mi sie ze nie starczylo dla mnei szprychowki

Nie przejmuj się dla częsci uczestników nie starczyło
kratylos napisał(a):niebiescy juz po 20 minutach masy stracili panowanie nad sytuacja te ich zale do uczesnikow juz na radogoszczu byly bezsesnu ...

1. Było nas mało
2. Duża liczba uczestników
3. Duże dziury
4. Agresywni piesi
5. Agresywni kierowcy
6. Brak zainteresowania Masowiczów na problemy niebieskich którzy dosłownie musieli walczyć aby zapewnić bezpieczeństwo często narażając siebie.
"Nie zawsze wspaniale jest w życiu, a w naszym państwie szczególnie,
to całe zamieszanie to test, jak mamy tu przeżyć to przeżyjmy wspólnie."==>Grubson ft Emilia- Naprawimy To
Awatar użytkownika
ErrorPL
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź

Postprzez antek_bike » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:50

Uważam że Masa tak jak wyżej bardzo wroga ze strony kierowców i pieszych... Nie brakowało równieź bardzo uprzejmych kierowców i ludzi.... Jeden pan w Corolli powiedział żebym się przy nim nie zatrzymywał tylko jechał dalej on stanie na awaryjnych... :) Jedna pani (obstawiając trzypasmówkę przed manufakturą) próbowała staranowac mój rower a inny pan wyzywając mnie także chciał taranowac.... Widziałem ze Madzi także uciekło 2 kierowców, którzy wepchnęli się przez dziury, które tworzy kolumna. :( Dziękuję wszystkim, którzy na hasło lewa wolna zjeżdżali i ustępowali miejsca niebieskim...

Na przyszłosc słuchajcie poleceń niebieskich bo oni tylko i wyłącznie troszczą się o wasze bezpieczeństwo! :)
I to nie jest tak że wymknęło się spod kontroli tylko brakło porządkowych na pare skrzyżowań ale wszyscy organizatorzy także (nie niebiescy) pomagali w miarę możliwości!

Jeszcze tylko jedna uwaga... Czy ktoś przyuważył młodego chłopaka co jakiś czas zjeżdżał na chodnik a na prośbę o zjazd na ulicę reagował słowami spier****j albo r*j lub zamknij mor*e! :evil: Już 2 masa gdzie tak się zachowywał!
antek_bike
Niebieska kamizelka

Postprzez Krzychu92 » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:52

ErrorPL napisał(a):1. Było nas mało
2. Duża liczba uczestników
3. Duże dziury
4. Agresywni piesi
5. Agresywni kierowcy
6. Brak zainteresowania Masowiczów na problemy niebieskich którzy dosłownie musieli walczyć aby zapewnić bezpieczeństwo często narażając siebie.

A ja dodam od siebie, że Masowicze ( co po niektórzy) wręcz śmiali się z poleceń typu "lewa wolna" i oczywiście nic sobie z tego nie robili. My naprawdę nie krzyczymy tego ot tak sobie, tylko po to, żeby zapewnić Wam bezpieczeństwo! Resztę opisze w innym dziale.
Ostatnio edytowany przez Krzychu92, Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:53, edytowano w sumie 1 raz
Krzychu92
Niebieska kamizelka

Postprzez ErrorPL » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:52

antek_bike napisał(a):Jeszcze tylko jedna uwaga... Czy ktoś przyuważył młodego chłopaka co jakiś czas zjeżdżał na chodnik a na prośbę o zjazd na ulicę reagował słowami spier****j albo r*j lub zamknij mor*e! :evil: Już 2 masa gdzie tak się zachowywał!

To się taką osobę wydala z masy.
"Nie zawsze wspaniale jest w życiu, a w naszym państwie szczególnie,
to całe zamieszanie to test, jak mamy tu przeżyć to przeżyjmy wspólnie."==>Grubson ft Emilia- Naprawimy To
Awatar użytkownika
ErrorPL
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź

Postprzez Rayearth » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:55

Panie i Panowie: DOBRA ORGANIZACJA!
To podstawa. Trzeba być przygotowanym na wszystko, jeżeli potrzeba więcej niebieskich bo w końcu już powinno być ciepło a to sprzyja frekwencji, to może ogłoście bardziej oficjalny nabór. Wyciągnijmy wszyscy nauczkę z tego doświadczenia :)
Rayearth

Postprzez antek_bike » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:57

Error ale mnie i tak nie chciałby posłuchac... Na siłę miałem go zrzucic z roweru? A do kogoś zgłosic nie mogłem bo niebieskich brak a Kasia na końcu!
antek_bike
Niebieska kamizelka

Postprzez Nunek » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:58

I kolejna masa mineła, po marcowej na której nie mogłem być przez chorobę. Masa Kwietniowa była dosyć ciekawą masą.
Rekord frekwencji robi swoje mimo wszystko, a i szprychówka ładna. Niestety im cieplej tym więcej nas i niebezpieczniej się robi w kolumnie. Wyścigi by być na samym początku ( szczerze nie wiem po co? skoro i tak nic nie ma za to..), a to wpychanie się na siłe, zajeżdzanie drogi. Porażka.
Niebiescy odwalili kawał dobrej roboty moim zdaniem, mimo iż było ich mało, dobrze, że znalazly się osoby co pomogły w jakimś stopniu. W tym miejsciu pozdro dla pana na rogu Wschodniej/Jaracza, który ładną wiązanke puścił jak mu zajechałem drogę gdy chciał wejść w kolumnę. (Może pora dołączyć do niebieskich hm? ;) )
I uważam, że przyjemniej sie jedzie w połowie/pod koniec masy, szczególnie po rozdaniu szprychówek, tempo ciekawe i nadganainie kolumny fajna sprawa :)
Ostatnio edytowany przez Nunek, Pią, 27 Kwiecień 2012, 22:03, edytowano w sumie 1 raz
Image
Nunek

Miejscowość: Łódź - Chojny

Postprzez anihilator » Pią, 27 Kwiecień 2012, 21:58

Jako niebieski chciałbym podziękować jednemu rowerzyście za towarzystwo w pilnowaniu rodzinki w srebrnym aucie przy ul. Zgierskiej/św.Teresy.
anihilator
Niebieska kamizelka

Postprzez antek_bike » Pią, 27 Kwiecień 2012, 22:04

A ja chciałem podziękowac panu Ryśkowi, który baaardzo skutecznie pomagał mi w pilnowaniu początku kolumny i pani! : :D :)
antek_bike
Niebieska kamizelka

Postprzez inleaguwithsatan » Pią, 27 Kwiecień 2012, 22:06

anihilator napisał(a):Jako niebieski chciałbym podziękować jednemu rowerzyście za towarzystwo w pilnowaniu rodzinki w srebrnym aucie przy ul. Zgierskiej/św.Teresy.

A nie było to przypadkiem przy Biegańskiego? Może cos pokręciłem, jechałem srebrnym singlem, miałem ciemne okulary.
inleaguwithsatan

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości